מה זה לייזר טאג?

לייזר טאג הוא משחק לוחמה המדמה לחימה אמיתית, כולל כלי נשק, ומצריך תכנון, אסטרטגיה ועבודת צוות. המשחק מבוסס על טכנולוגיה המשתמשת בקרני אינפרה אדום שנשלחות מהנשק ונקלטות על ידי חיישנים הנמצאים על אפוד מיוחד שעוטים השחקנים. יתרונותיו של המשחק רבים והוא נפוץ מאוד בכל רחבי העולם, ובפרט בארה"ב – המדינה שבה הוא נולד ומשוחק עד לעצם היום הזה. הטכנולוגיה של המשחק מאושרת על ידי מכון התקנים הישראלי והינה בטוחה באופן שלם ומושלם.

אופן המשחק
כל שחקן מקבל נשק ואפוד הכולל חיישני אינפרה אדום. פסילה נחשבת כאשר ירי מדויק של הקרניים נקלט בחיישנים שעל האפוד ומתועד על ידי המחשב. לאחר הדרכה קצרה בידי המפעיל, השחקנים מתחלקים לשתי קבוצות, נבחר משחק ונקבעים חוקים. לייזר טאג הוא למעשה הטכניקה עצמה, אך ניתן לשחק במגוון של משחקים שונים במתחם המשחק, כמו למשל:

  • תפוס את הדגל – מטרת המשחק היא לתפוס את דגל האויב ולהביאו לבסיס, ובמקביל לשמור על הדגל של הקבוצה עצמה. המשחק מצריך תכנון הגנתי והתקפי וחלוקה לשתי תתי-קבוצות – אחת שומרת על השחקן שנושא את הדגל הקבוצתי ואחת חותרת להשגת הדגל של הקבוצה היריבה.
  • הגנת אישים – מטרת המשחק היא להגן על איש אחד חשוב במיוחד שנקבע מראש, כך ששחקני הקבוצה השנייה לא יוכלו "להרוג" אותו. יש לתכנן נתיב מילוט עבורו, להשתמש בטקטיקות הטעייה – ועוד. הקבוצה השנייה צריכה לתכנן דרך לחשוף את האיש החשוב, להגיע קרוב אליו, להישמר מפני הקבוצה המגנה ולתפוס אותו.
  • מלך הגבעה – מטרת המשחק היא להשתלט על גבעה שבה מבוצרת הקבוצה המגנה ו-"להרוג" את כל השחקנים שלה. הקבוצה המגנה צריכה להחזיק מעמד ולהדוף ניסיונות פלישה למשך מספיק זמן על מנת לנצח. הקבוצה התוקפת צריכה לפסול את כל השחקנים של הקבוצה שמגנה על הגבעה ובכך לכבוש אותה.
  • מתקפה – מטרת המשחק היא לשחרר בני ערובה שמוחזקים בידי הקבוצה השנייה. חוליית כוחות מיוחדים צריכה לתפוס את בני הערובה ולפסול את השחקנים של הקבוצה שמחזיקה בהם. מטרת הקבוצה השנייה היא להחזיק בבני הערובה ולהישאר בחיים.
  • קרב קבוצתי – קרב קלאסי בין קבוצה לקבוצה. כדאי להתוות אסטרטגיית לחימה, למנות מפקד, לחפות על החברים ולהיעזר בעבודת צוות ובטקטיקות שונות על מנת לפסול את השחקנים של הקבוצה האחרת.

יתרונות ומאפייני המשחק
המשחק מצריך עבודת צוות רבה, תיאום ודינאמיקה קבוצתית, ולכן הוא מצוין לגיבוש ומצוין לקבוצות מהעבודה, קבוצות חברים ושלל אירועים. המשחק מפעיל ומפתח את השכל ואת הגוף כאחד, מעלה רמות אדרנלין בגוף, מרגש, מהנה ומספק במיוחד.

בטוח ומתאים לכולם
לייזר טאג מיועד ומתאים לכל קבוצות הגיל באוכלוסייה. מדובר במשחק בטוח לחלוטין, ולא נשקפת כל סכנה או סיכון לשחקנים. הטכנולוגיה מאושרת על ידי מכון התקנים הישראלי. משחקים בו ילדים, נערים, בוגרים ומבוגרים משני המגדרים.

גם בפנים וגם בחוץ
לייזר טאג ניתן לשחק כמעט בכל מקום, ובכל מקרה גם במקומות סגורים וגם בשטחים פתוחים. כל מה שצריך זה להביא את הציוד ולחבר אותו לשחקנים השונים. קיימים מתחמי לייזר טאג ייעודיים שניתן להגיע אליהם ולשחק וניתן להביא את הטכנולוגיה למיקום שלכם – למשרד, לשטח, לאולם ולכל מקום באשר הוא. לחברת אקסטרים טקטיקל מתחם מתקדם באזור חיפה והקריות ובנוסף ניידת מאובזרת שתוכל להביא את הציוד עד אליכם.

אהבת את המאמר?

שיתוף המאמר בפייסבוק
שיתוף המאמר בוואטסאפ
שיתוף המאמר במייל
שיתוף המאמר בטלגרם