משחק הלייזר טאג נולד בשנת 1979 בארצות הברית ומאז הפך לפופולארי מאוד באמריקה, ובשנים האחרונות מכה גלים ומצליח מאוד גם בארץ הקודש שלנו. מדובר במשחק טכנולוגי ומתקדם, בעל דינאמיקה קבוצתית מפותחת, מהנה מאוד וכזה שמשלב ומצריך לא מעט איכויות ומיומנויות מכל שחקן. הוא מתאים גם לילדים, גם לנוער וגם לאנשים בוגרים ומבוגרים, מתאים לשני המגדרים והולך פנטסטי עם אינספור אירועים וימי כיף וגיבוש.

טכנולוגיית אינפרה אדום
משחק הלייזר טאג מבוסס על קרני אינפרה אדום. רובי המשחק יורים את הקרניים שנקלטות על ידי  חיישנים שנמצאים על האפוד של כל שחקן ושחקן. העבודה עם אינפרה אדום מאפשרת משחקת מדויק וללא תחומים אפורים או טעויות בספירה של הפגיעות. החיישנים מעבירים את המידע למחשב שמתעד את הנתונים בזמן אמת.

בטוח לחלוטיןאקסטרים טקטיקל לייזר טאג
בשל כך שמדובר בקרניים בלתי מזיקות, אין שום פציעות או פגיעות בפועל בקרב השחקנים ולא נותרים סימנים כחולים. מדובר למעשה בטכנולוגיה שאושרה באופן מלא על ידי מכון התקנים הישראלי.

גם בדלתיים סגורות וגם בדלתיים פתוחות
אין שום מניעה לשחק לייזר טאג במיקומים פתוחים או במיקומים סגורים. קבוצות המעוניינות לשחק יוכלו לבחור את המיקום שבו ירצו לשחק והטכנולוגיה והצוות המתפעל יגיעו עד אליהם, או שיגיעו בעצמם למתחם הלייזר טאג המקצועי של חברת אקסטרים טקטיקל. עצם כך שניתן לשחק את המשחק בפנים ובחוץ ולהביא אותו להיכן שרוצים מאפשר לשחק אותו בכל מזג אוויר ואקלים באשר הוא.

דינאמיקה קבוצתית ותחרותית
משחקי לייזר טאג מבוססים בכללותם על קבוצות שמתחרות ביניהן במשחקים שונים, כמו בין היתר "תפוס את הדגל" ו-"מלך הגבעה". הקבוצתיות מאפשרת משחק של מספר אנשים במקביל, עובדה אשר לא רק מוסיפה לחווייתיות ומעשירה את החוויה, אלא גם מאפשרת לארגן משחק למען אירועים שונים כגון ימי הולדת, בר/ת מצוות, ימי גיבוש לעובדים, מסיבות רווקים ורווקות, ימי חברה – ועוד.

מספר מיומנויות חשובות
אמנם המאמץ של המשחק הוא בהגדרתו קבוצתי, עדיין ישנה חשיבות אדירה למיומנויות של כל משתתף במשחק. משחק הלייזר טאג מחדד יכולות שקשורות בחשיבה מהירה, מהירות תגובה, דיוק, מוטוריקה ותקשורתיות עם שאר השחקנים. ברמה הקבוצתית אין ספק שגם יכולות התכנון, האסטרטגיה והטקטיקה משחקות תפקיד משמעותי.

גיוון טבעי
לייזר טאג הוא משחק מלא באדרנלין. הוא דינאמי, מעניין ומשלב הן יכולות אישיות והן יכולות קבוצתיות. בניגוד להרבה משחקים אחרים, הוא מפעיל גם את המוח וגם את השרירים. בנוסף לכך –  הוא כולל מגוון משחקים וסיפורים שונים שמהם ניתן לבחור, רמות קושי שונות ואפשרות לשחק עם החוקים לפני תחילת המשחק בפועל, כך שהוא לא מקובע ושומר על גמישות רבה. אין ספק שמדובר באחד המשחקים המגוונים והגמישים ביותר שיש, והגיוון שלו מהווה את אחד היתרונות המרכזיים שלו.

מתאים לכולם
לייזר טאג לא מוגדר לפי גיל. כל מי שרוצה ליהנות בצוותא עם אנשים נוספים, לחדד את היכולות שלו, להשתחרר, להרגיש פרץ של אדרנלין, להיות תחרותי ולשכוח מהצרות ומהסוגיות של השגרה – מוזמן לשחק. הוא מתאים לילדים ולמבוגרים משני המגדרים ומשוחק מגיל 7 ומעלה.

אהבת את המאמר?

שיתוף המאמר בפייסבוק
שיתוף המאמר בוואטסאפ
שיתוף המאמר במייל
שיתוף המאמר בטלגרם