מה זה פיינטבול?

פיינטבול הוא משחק לוחמה מאתגר וחווייתי בכדורי צבע שיכול להיערך הן בשטח בנוי והן בשטח פתוח. המשחק מדמה קרבות אמיתיים, רק שהכדורים הם לא יותר מכדורי צבע. השחקנים מתחלקים לקבוצות, מקבלים תדריך, מקבלים רובה וציוד הגנה והסוואה ויוצאים לשחק באחד מהמשחקים השונים. פיינטבול הוא פעילות נפלאה לקבוצות רבות של אנשים שמעוניינות ליהנות ביחד, לשחרר אנרגיות ולהתגבש.

שלבי ההכנה למשחק

  • השחקנים מגיעים למתחם ומתחלקים לשתי קבוצות
  • תדריך בטיחות, הסבר חוקים והסבר תפעול הנשק
  • אימון והתנסות בירי למטרות
  • מקבלים ציוד ומתחילים לשחק!

קבלת ציוד
כל שחקן מקבל רובה, כדורים וציוד הגנה והסוואה – מסכת מגן להגנה על הפנים, מגן אשכים, שכפ"ץ המגן על הגוף וסרבל צבאי למניעת היווצרות כתמים מכדורי הצבע. לחברת אקסטרים טקטיקל כדורים מיוחדים וירוקים לסביבה, אשר עשויים מחומרים שמתכלים במגע עם מים.

אופן המשחק
קיימים משחקים שונים שניתן לשחק, כאשר לכל אחד מהם יש תסריט משחק משלו ומטרה שכל קבוצה צריכה לחתור להשיג. ניתן וכדאי לגוון בין המשחקים השונים ולשחק במספר מהם, אחד אחרי השני. הנה מספר דוגמאות לכמה משחקי פיינטבול קלאסיים:

  • חיסולים – מטרת המשחק היא לפסול כמה שיותר משחקני הקבוצה היריבה, תוך כדי שמירה על כמות נפגעים מינימאלית. השחקנים יכולים להחליט בעצמם לפני תחילת המשחק כמה פגיעות מובילות לפסילה שתקפה עד סוף הסיבוב.
  • דגלים – מטרת המשחק היא לתפוס את הדגל של הקבוצה היריבה ולהביא אותו למטה הקבוצה, תוך כדי הגנה על הדגל של הקבוצה עצמה. המשחק מצריך עבודת צוות, תכנון ותיאום טקטי בין חברי הקבוצה.
  • קפטנים / הנשיא – מטרת המשחק היא "לחסל" את נשיא הקבוצה השנייה לפני שהוא מגיע ליעדו, ומטרת הקבוצה האחרת היא להגן על הנשיא שלה. גם משחק זה מצריך תכנון, תיאום טקטי ועבודת צוות, הן מצד הקבוצה התוקפת והן מצד הקבוצה המגנה.

למי מתאים המשחק?אקסטרים טקטיקל פיינטבול
הפיינטבול מתאים לילדים מגיל 9 ומעלה, לרבות כמובן נערים ואנשים בוגרים ומבוגרים משני המגדרים. בארסנל של חברת אקסטרים טקטיקל יש נשקים מיוחדים לילדים, בעלי עוצמת ירי נמוכה, שמכאיבים פחות מנשקי פיינטבול למבוגרים.
אירועים וימי כיף וגיבוש
המשחק פופולארי מאוד בקרב קבוצות שונות בכל רחבי הארץ. אלו יכולות להיות קבוצות חברים וחברות, קבוצות מהעבודה ואירועים שונים כגון ימי הולדת, אירועי חברה, אירועי ועדים, ימי כיף וגיבוש, מסיבות רווקות ורווקים, בר/ת מצוות – ועוד.

יתרונות ומאפייני המשחק
הפיינטבול מהווה פתרון מושלם לקבוצות רבות של אנשים שמעוניינות לחלוק ביחד חוויה מגבשת, מסעירה, מהנה, אסטרטגית, מלאת אדרנלין ומלאת ריגוש ורגש. בעידן שבו אנשים נמצאים יותר מדי מול מסכים ומכשירים, הפיינטבול מאפשר הנאה מקסימאלית ומרגשת, תקשורת קבוצתית ועבודת צוות באופן מאתגר, חווייתי ומלא תנועה.

פיינטבול בכל מקום
לנו באקסטרים טקטיקל יש ניידת מיוחדת שמגיעה לכל מקום בארץ ובה ציוד מלא ומיוחד ושלל ערכות לחימה משוכללות ומתקדמות, שנמצאות גם בשימוש יחידות מיוחדות בצבא, במשטרה ובמשרד הביטחון, כך שתוכלו לשחק בכל מקום שתרצו. בנוסף לכך, המתחם שלנו באזור חיפה והקריות הוא מתחם פיינטבול מאובזר, מתקדם וייחודי. הוא כולל שני מגרשים:

  • שטח בנוי שבו מסלולי לחימה, עמדות צלפים, בונקרים, תעלות ושלל מקומות מסתור והסוואה
  • מגרש פיינטבול בלב חורש איקליפטוסים הכולל מגוון מקומות מסתור ביער

ניתן לערוך משחקים המשלבים תנועה, הגנה, תקיפה והתמצאות בין שני המגרשים.

אהבת את המאמר?

שיתוף המאמר בפייסבוק
שיתוף המאמר בוואטסאפ
שיתוף המאמר במייל
שיתוף המאמר בטלגרם