10 דרכים לנצח במשחק לייזר טאג

לשחק לייזר טאג זה לא סתם עוד ענף ספורט אלא מדובר בתחום ספורט אקסטרים מהנה במיוחד שהכי כיף כמו בכל ספורט אחר זה פשוט לנצח. העניין עם לייזר טאג שזה לא כל כך קל. מדובר במשחק מלא אסטרטגיות, טקטיקה נכונה, חשיבה מהירה ויכולות התנהלות נכונה בקבוצה. כצוות המוביל בישראל למשחקי לייזר טאג אנחנו באקסטרים טקטיקל אספנו לכם את הטיפים החמים ביותר ישירות מהשטח שלנו ומקרבות לייזר טאג המקצועיים ביותר שנעשו אצלנו במתחמים ברחבי הארץ החל מזירת הלייזר טאג ופיינטבול הגדול בישראל בחיפה והסביבה.

1.להתלבש יפה? אנחנו לא במסלול אופנה!

אז נכון שכולנו אוהבים להתלבש יפה ומגניב במיוחד שאנחנו יוצאים לחוויה של משחק קבוצתי בלייזר טאג עם חברים מהעבודה או עם כל המשפחה.
אבל חשוב להבין, אם אנחנו רוצים לנצח במשחק לייזר טאג אנחנו צריכים לשמור על רמה מסוימת של הסוואה ככל הניתן. נכון אתה לא באמת צריך עכשיו ללבוש מדים ולהתחיל לצבוע את הפנים אבל אם תתלבש בבגדים כהים, שחור חלק ככל הניתן זה יעזור לך ליצור הסוואה טובה יותר כאשר אתה נמצא ראש בראש מול היריב שלך בזירת המשחקים ויאפשר לך מעבר חשאי יותר מאזור אחד בזירת הלייזר טאג לאזור אחר מבלי שהיריב שלך יקלוט אותך בין הכוונות.
מצד שני, חשוב גם לא להעמיס על עצמך עם מיליון שכבות בכל זאת אתה הולך לרוץ, לקפוץ, להתכופף והדבר האחרון שאתה רוצה זה לחשוף את עצמך באמצע המשחק על ידי צעקת “יו חםם לי!”.
טוב, אולי כמאמני לייזר טאג מקצועיים אנחנו יכולים להיות קצת קשים איתך אבל היי, לפחות עם הטיפים שלנו תוכל לנצח את המשחק!

ציוד ומדי לייזר טאג

2.דע את השטח! ידע שווה ניצחון בלייזר טאג

בד”כ שמשחקים לייזר טאג לקבוצות אנחנו נעשה מספר משחקונים, שחקן לייזר טאג מקצועי ידע לנצל את המשחקון הראשון על מנת להכיר את המפה, להבין את המכשולים שאנו נתקלים בשטח. שים לב איפה המקומות תורפה של הקבוצה היריבה, באיזה מקומות הכי נכון לתפוס מחסה ומעל איזה חבית כדאי לקפוץ ועל איזה קיר אפשר לסמוך שנוכל להתחבא מאחוריו במקרה שנתקלים ביריב בדיוק במעבר הצר והקשוח הזה.

3. ראיה מרחבית – המפתח לניצחון במשחק לייזר טאג

חלק הקשור באופן הדוק לסעיף מספר 2 של לדעת את השטח הוא מה שנקרא בשפה הצבאית “יתרון הגובה” שמנוצל באופן נכון על ידי ראיה מרחבית מעולה. כאשר אנו מבצעים סריקה של שטח המשחק במהלך המשחקון הראשון של הלייזר טאג אנחנו צריכים לשים לב לדבר נוסף, גובה.
לגובה יש יתרון ענק במהלך המשחק נגד הקבוצה היריבה ויכול להביא להכרעת הניצחון כאשר מנוצל בחכמה. תפוס מקום גבוה והפתיע את היריבים שלך עם יריות לייזר טאג שלא יבינו מאיפה מגיעים אליהם עד שיראו אותך מחייך להם מלמעלה 🙂

4.יורים בלי הפסקה!

במשחק לייזר טאג אנחנו זזים כל הזמן. טוב יש כאלה שגם אוהבים לנוח אבל הם נפסלים מהר מאוד בדיוק מהסיבה הזאת. במהלך המשחק הקפד לכוון את כלי הלייזר תמיד כנגד היריב ולשמור על קשר עין בין-כוונות. ככל שתירה יותר לכיוון היריבים שלך כך תוכל להגדיל את הסיכוי לפגוע בהם ולנצח את המשחק. כן גם כאשר אתה קופץ ממקום אחד למקום מחסה אחר תוך כדי שאתה באוויר, תירה!

5.לזוז, לרוץ ולקפוץ זה שם המשחק.

לפעמים שמתחילים משחק לייזר טאג אנחנו יכולים קצת להילחץ ולהרגיש בנוח עם המחשבה הנוחה של לתפוס מקום טוב להסתתר בו. אז כן זה מאוד מפתה אבל בפועל מבחינה סטטיסטית זה פשוט לא פרקטי ולא יעזור לך לנצח את המשחק.
ראית מקום מושלם לתפוס מחסה לחסל חשבונות עם הקבוצה היריבה?
מצוין! אל תחשוב על זה שיתפסו לך אותו אלא זכור אותו כמקום שאחרים ירצו להתחבא וגם כמקום טוב לתפוס מחסה במקרה הצורך והמשך לנוע במשחק!

6.ניצול נכון של זמנים יהפוך אותך למקצוען.

במשחק קבוצתי של לייזר טאג אנחנו יכולים לשכוח את עצם העבודה שאנחנו בהפסקה ועוד שניה חוזרים לזירה כי אנחנו מוקפים בחברים ומשפחה שהכי זורם לנו עכשיו זה הצחוקים והשטויות. אבל, אפשר לעשות את כל זה ובאותה הנשימה לזכור שיש לנו זמן קצוב למנוחה ולאחר מכן אנחנו חוזרים לשחק בכל הכח.
לכן חשוב מאוד לנצל את זמן ההפסקה כדי לשתות הרבה מים, למתוח את השרירים ולחשוב על טעויות או הברקות שהיו לנו במהלך המשחקון הקודם ואיך אנחנו מנצלים אותו לטובת המשחקון הבא כדי שנוכל לנצח את הקבוצה היריבה.

7.החולשות כבר קיימות, עכשיו תורך לנצל אותן.

בכל משחק קבוצתי של לייזר טאג תמיד יהיו המשתתפים הפחות חזקים פיזית, פחות מוכשרים אסטרטגית ויותר נלחצים ונכנסים לפאניקה. עם כל האי נעימות של העניין התפקיד שלנו במשחק כמי שמבין קצת יותר טוב זה לנצל את החוזקה שלנו לעומת החלשים ביותר קודם כל. במהלך המשחקון הראשון נסו לאתר מי השחקנים החלשים, מי נלחץ במהירות ועושה טעויות? מי מתאמץ פיזית יותר מדי ועוד שניה יעצור לקחת נשימה? ומי מכוון את כלי הלייזר טאג לצד ימין כאשר היריב נמצא בצד שמאל? איתרת את החוליה החלשה? התמקד בהם ובצע חיסול ממוקד באחד לאחר השני. האסטרטגיה הזאת תעזור לך במספר דרכים להגיע לניצחון המבוקש. קודם כל זה על ידי זה שהוצאת מהמשחק שחקנים מהקבוצה היריבה החלשת את הקבוצה באופן ישיר וחיזקת את הקבוצה שלך בזכות יתרון מספרי. בנוסף כאשר תצליח לנטרל את היריבים אחד אחרי השני חברי הקבוצה השניה יהיו המומים ממך ויתחילו לעשות טעויות של לחץ כאשר תופיע פתאום מולם.

8.ניצול הסביבה והידע לטובתך

אם אנחנו רוצים לנצח בגדול את משחק הלייזר טאג הקבוצתי אנחנו חייבים לנצל באופן מדויק את השטח לאחר שהכרנו אותו לעומק. יריה של לייזר טאג על משטח חלק ומבריק בזווית המדויקת יכולה לקפוץ מהמשטח המבריק ישירות ליריב שלנו. או במקרה אחר נפוץ יותר נוכל להשתמש במשטחים שונים על מנת להוות מקום הסוואה ליריה אחת ומשם נקפוץ למקום מחסה הבא. בנוסף זכור את הטריק המקצועני הבא, שוט לייזר שלך אל מול לייזר ישיר של היריב שלך יביא לביטול טאג הלייזר ולמעשה לאף אחד מבין השתיים לא תספר נקודה, שיטת הגנה מעולה למקצוענים בלבד.

9.צריך גם לדעת לשכב שזה הכרחי

בסעיף מספר 3 דיברנו על שימוש ביתרון הגבוה והדבר הזה נכון לחלוטין אבל לא תכף בכל המקרים. בנקודות מסוימות במשחק כאשר כולם עולים על המקומות הגבוהים אנחנו כמקצועני לייזר טאג נעשה בדיוק את הפעולה ההפוכה ונשאר למטה, נמוך נמוך ובצמוד למקומות מחסה. ככה נוכל לעבור מנקודה לנקודה אחרת בקלות יחסית, נוכל לכוון גבוה אל הירבים שעלו על נקודות קצה ותאפשר לנו להשגיח ולכוון באופן ישיר לנקודות כניסה, יציאה ואפשרויות בריחה שיש לקבוצה היריבה מולנו.

10.יחד זה הרבה יותר טוב מלבד.

לייזר טאג הוא משחק קבוצתי בהגדרה שלו. אז נכון אפשר לשחק אותה צ’אק נוריס ולהתחיל לחסל את כל היריבים לבד אבל אנחנו נפספס את הרעיון של המשחק.
לייזר טאג בקבוצה זה הדבר המהנה ביותר שאפשר לשחק ובנוסף שימוש נכון של הדינמיקה הקבוצתית תעניק לקבוצה שלך את הניצחון כמעט בטוח. דוגמה קלאסית לשימוש נכון במשחק קבוצתי זה כאשר יורים עליך לייזר אתה צריך באופן ישיר ליידע את חבריך לקבוצה שנמצאים לידך או להכווין אותם לשחקן מהקבוצה היריבה שהביס אותך. ככה תוכלו לנצח את המשחק כקבוצה גם אם אתה כבר נפסלת במשחק. זכרו – עבודת צוות נכונה זה המפתח לניצחון משחק לייזר טאג קבוצתי.

משחק לייזר טאג לקבוצות עם חברים ומשפחה

בשורה התחתונה, משחק לייזר טאג קבוצתי הוא חוויה ספורטיבית מהנה במיוחד שמרכזת מספר רחב של כישורים לתוך משחק אחד, אינטנסיבי ותחום בזמן.
מטרת העל של לייזר טאג זה בשורה התחתונה לעשות חיים וליהנות משבירת השגרה המשעממת. קצת לצאת מהקופסה ולעשות זאת באופן הוגן, חיובי והכי חשוב בטיחותי! משחק לייזר טאג הופך למהנה יותר ככל שיש יותר משתתפים במשחק הקבוצתי וכך קצב המשחק גובר ורמת האדרנלין עולה. אם גם לך בא לשחק לייזר טאג בקבוצה צרו קשר עכשיו עם אקסטרים טקטיקל והזמינו משחק קבוצתי ברמה הגבוה בישראל מבלי להתפשר על בטיחות או לקרוע את הכיס. צרו קשר או התקשרו עכשיו

אהבת את המאמר?

שיתוף המאמר בפייסבוק
שיתוף המאמר בוואטסאפ
שיתוף המאמר במייל
שיתוף המאמר בטלגרם